Oferty
Rynku
Komercyjnego
Baza lokali na sprzedaż i do wynajęcia - 33 748 ogłoszeń w całej Polsce

Obiekty - Sprzedaż

gm. Zielona Góra, pow. zielonogórski, woj. lubuskie

8 900 000 zł2 438 m2
  • Typ transakcji: sprzedaż
  • Ogłoszeniodawca: biuro nieruchomości
  • Cena za m2: 3 651 zł/m2

Biuro Nieruchomości poleca do zakupu atrakcyjną secesyjną kamienicę o szerokim zakresie inwestycyjnym, zlokalizowaną w ścisłym centrum miasta.
Budynek o łącznej powierzchni 2438m2 składa się z części handlowej na parterze i części biurowej na 3 piętrach.

Obiekt zlokalizowany jest na terenie historycznego układu urbanistycznego Miasta Zielona Góra. Składa się z dwóch segmentów – starego oraz nowego.

Pierwszy z budynków to kamienica wybudowana w roku 1896 w stylu secesyjnym. Nieruchomość posiada 4 kondygnacje naziemne oraz jest całkowicie podpiwniczona. Dysponuje dwoma wejściami bezpośrednio od strony deptaka, z których jedno prowadzi do głównego budynku, natomiast drugie do jego wydzielonej części na parterze –dwóch pomieszczeń o łącznej powierzchni ok 120m2 z własnym węzłem sanitarnym.

Budynek przeszedł generalny remont w roku 2000, kiedy to został w całości adaptowany na cele biurowe. Wymianie uległy wszystkie instalacje, stropy oraz układ ścian wewnętrznych. Pomieszczenia na każdym piętrze zaaranżowane są w układzie gabinetowym, z głównym ciągiem komunikacyjnym po środku. Na pierwszym piętrze znajdują się dwa wykusze doskonale doświetlające wnętrze kamienicy. W budynku komunikację zapewnia jedna klatka schodowa oraz winda osobowa. Aktualnie parter i przyziemie wynajmowane są na cele handlowe i usługowe.

Drugi z budynków został dobudowany w latach 90. XX wieku. Jest to obiekt 2-kondygnacyjny niepodpiwniczony. Parter przeznaczony jest na cele handlowo- usługowe. Pierwsze piętro posiada pomieszczenia w układzie gabinetowym o podwyższonym standardzie, dobrze doświetlone ze względu na liczne przeszklenia. Powierzchnia gabinetów to w większości ok 30-35 m2, przy wejściu na piętro znajduje się otwarta przestrzeń - ok 70m2, mogąca służyć jako recepcja. Na pierwszym piętrze jest również osobny węzeł kuchni. Wejście do budynku znajduje się od strony ul. Pod Topolami.

Ze względu na swoją doskonałą lokalizację jak i aranżację poszczególnych pięter nieruchomość posiada szeroki zakres możliwości inwestycyjnych. Możliwość dowolnej modyfikacji układu pokoi dają ściany gipsowe, które można łatwo przearanżować w zależności od koncepcji.
Kamienica pięknie utrzymana, w doskonałym miejscu - w ścisłym centrum Zielonej Góry.
Do ceny obiektu (netto) zostanie doliczony VAT - 23%
UWAGA: Biuro Nieruchomości nie pobiera prowizji!

W kamienicy dostępne wszystkie media.

Okolica: W odległości około 1,1 km na północny-wschód od przedmiotowej nieruchomości znajduje się dworzec PKP, natomiast Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta, Urząd Skarbowy oraz Starostwo Powiatowe zlokalizowane są przy ul. Podgórnej w oddaleniu o ok. 750-900 m. Kamienica w otoczeniu licznych sklepów, restauracji, galerii handlowych, punktów usługowych i banków.

Miejsce wyjątkowe i reprezentacyjne.

Po więcej szczegółów oferty zapraszamy do naszego biura.

Osoba odpowiedzialna: Roman Napieralski, tel ... Biuro Nieruchomości Krawiecka 4 Zielona Góra

Stan prawny • Typ własności: własność • Typ własności działki: własność • Księga wieczysta: √
Media • Prąd: √ • Gaz: √ • Wodociąg: √ • Kanalizacja: √
Usytuowanie • Nawierzchnia drogi dojazdowej: asfaltowa • Położenie: centrum miasta • Dojazd środkami komunikacji publicznej: √ • Widok: inne budynki

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów KC.

Lokalizacja ogłoszenia przybliżona do miejscowości lub dzielnicy/osiedla
biuro nieruchomości
AUTOFAS Roman Napieralski
@